Naudinga


Ar turi būti sienos lygios? Viskas priklauso nuo to, kaip dažysite. Jei viena spalva, tai visi kampai (ir tie, kurie palei palanges bei duris) turi būti idealiai lygūs. Raštuoti apmušalai nelygumus paslepia, o nudažius – jie kris į akis. Faktūriniai ir matiniai dažai maskuoja nelabai lygią sienos plokštumą. Kuo labiau blizgantys ir lygūs – tuo daugiau reikalavimų keliama dėl paviršiaus. Nepamirškite, kad reljefinis tinkas defektą gali paversti efektu.

 

Kaip, kokiais dažais gauti geriausią rezultatą, konsultavo firmos „Trio“ atstovaujančios švedų „Beckers“ dažams Lietuvoje, darbuotojai. Jų nuomonės klausėme neatsitiktinai. Juk būtent „Beckers“ produkcija garsėja patvarumu ir ilgaamžiškumu, nes pagaminta tikrai Švedijoje (ne kažkur Europoje, dažniausiai Lenkijoje ar Rusijoje), o siūlomų dažų ir įvairių priedų gausa leidžia išgauti stulbinamų efektų. Be to, Švedijoje šiuos dažus naudoja ne tik profesionalai. Kiekviena namų šeimininkė gali teptuku nudažyti ar perdažyti norimą sieną ar jos gabaliuką – tai taip paprasta.

 

Paruošimas

Prieš dažant, paviršių reikia nuglaistyti ir nugruntuoti. Jei norite, kad dažai gerai laikytųsi, rinkitės dolomito, marmuro arba cemento pagrindo glaistą. Gipskartonio, betono, tinkuotoms ir dažytoms sienoms paruošti dažniausiai reikia kitokių priemonių. Atkreipkite į tai dėmesį, kai rinksitės jas parduotuvėse. Svarbu žinoti, kad dažyti paruoštas paviršius turi būti matinis, be jokio blizgesio. „Beckers“ siūlo gruntą „Scotte grund“ – jis panašus i dažus ir gali būti net tonuojamas, o tai gerokai sumažina dažų sąnaudas.

 

Dažai

Vidaus darbams „Beckers“ siūlo lateksinius dažus. Dažnas pirkėjas nustemba pamatęs, kokie jie tiršti, želė konsistencijos. Jei dažydami griežtai laikysitės nurodymų ir neskiesite, dažai nesilups ir ilgai laikysis. Luboms skirti „Beckerplast 3“ – visiškai neblizgūs. Jie paslėps visus paviršiaus nelygumus. Virtuvei, koridoriui ir kitoms dažno naudojimo patalpoms specialistai siūlo „Beckerplast 20″ – pusiau blizgius, labai atsparius latekso dažus. Skandinavijoje šiuo metu madinga atsisakyti keraminių plytelių vonioje, tualete ir virtuvėje. Sienos tiesiog dažomos „Vatrumus Tack farg“ – dažais, kurie paviršių padaro atsparų vandeniui. Beje, visi „Beckers“ vidaus darbams skirti dažai – plaunami. Dar vienas svarbus dalykas. Jei po kurio laiko norėsite pakeisti „Beckers“ produkcija nudažytų sienų spalvą, net jei mėlyną svajojate padaryti balta, tereikės nuvalyti nešvarumus ir perdažyti. Viskas! Jokio gramdymo, skutimo ir naujo ruošimo!

 

Efektai

Tiems, kuriems neužtenka vienspalvių lygių sienų, siūlome išbandyti dažus, kuriais nudažius gaunami įvairūs efektai. Pavyzdžiui, smėlio faktūra, metalo blizgesys, veliūrinis, marmurinis ar lauko akmens paviršius. Yra ir tokių, kuriais nudažytos sienos primena senovę. „Beckers Dimension“ unikalių savybių turinčių dažų kolekcija – puiki galimybė atsiskleisti jūsų fantazijai ir sukurti nepakartojamą savo būsto vaizdą.

 

Eksperimentuokite! Tikrai nebūtina visas kambario sienas daryti vienodas. Juo labiau kad kartą pradėję kurti efektus teptuku, specialiu voleliu ar paprastu skudurėliu, tikrai panorėsite išbandyti kuo daugiau imanomų variantų. Parduotuvėje dirbantys profesionalai padės išsirinkti pagal poreikį ir sudėtingumą, smulkiai paaiškins, kaip, kokiomis priemonėmis tuos efektus sukurti.

 

Savarankiškas darbas turi daug pliusų: padarysite taip, kaip norite, ir patirsite kūrybos džiaugsmą. Be to, meistrams reikia mokėti. Ir nemažai.